• My v médiách

          • 2017-18

          • Študentský elektromobil z Trnavy v Londýne obstál

            Na jednu kilowatthodinu sa prototypu študentov zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave podarilo prejsť 153 kilometrov. Rovnaké množstvo energie vystačí napríklad na pol hodiny fénovania vlasov.

            11. júl 2018 o 10:34 LENKA ŠTEPÁNEKOVÁ

            https://mytrnava.sme.sk/c/20868042/studentsky-elektromobil-v-londyne-obstal.html#ixzz5KwfkHLfR

            Tím trnavských stredoškolákov.(Zdroj: Archív )

             

            TRNAVA. V poradí 34. ročník pretekov v úspornej jazde, ktorý sa konal počas uplynulého týždňa v Londýne, mal aj slovenské zastúpenie.

            Okrem dvoch vysokoškolských tímov zo Strojníckej fakulty TUKE v Košiciach a STU v Bratislave sa tu predstavil aj najmladší slovenský tím študentov Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave.


            Trnavskí študenti sa veľkého finále pretekov Shell Eco-marathon Europe zúčastnili od svojej minuloročnej premiéry druhýkrát. Na trati sa predstavili ako jeden zo 147 tímov, ktoré reprezentovali spolu 27 prevažne európskych krajín.V silnej konkurencii sa dokázali presadiť so svojím elektromobilom, s ktorým prešli 153 kilometrov na jednu kilowatthodinu.

            Mladý tím z Trnavy súťažil v kategórii prototypy na elektrický pohon s vozidlom, ktoré má pákové riadenie a karosériu z laminátu a uhlíkových vlákien. Víťazom tejto kategórie sa stal tím ECO-DIMONI zo Španielska, ktorého najlepším výsledkom bolo 742 km/kWh.

            Prototyp stále zlepšujú

            Tím z Trnavy je najmladším slovenským tímom a jediným stredoškolským tímom, ktorý reprezentoval Slovensko v európskom finále pretekov. Účastníkom pretekov sú Trnavčania od roku 2016, kedy sa študenti úspešne kvalifikovali v „nominačných pretekoch“ z okruhu Le-Mans vo Francúzku a minulý rok si vychutnali premiérovú účasť vo veľkom finále v Londýne.

            S výsledkom sú spokojní."Tento študentský projekt ma učí veľa, hlavne ako prepojiť teóriu s praxou. V Londýne sme mohli vidieť tímy z iných zahraničných škôl a porovnať sa s nimi. Môžem hrdo konštatovať, že technológie ktoré sme využili my používajú aj najlepšie európske tímy. Teším sa na ďalšie zlepšovanie technológií a progres v budúcom roku,“ hovorí Andrej Karaba, mechanik a vodič trnavského tímu.

            Stovky kilometrov na liter benzínu

            Medzi prototypmi malo Slovensko zastúpenie aj v podobe dvoch vysokoškolských tímov, ktoré súťažili so svojimi vozidlami na benzínový pohon. Sú nimi študenti zo Strojníckej fakulty TUKE v Košiciach a študenti STU v Bratislave.

            Bratislavčania so svojím výrazne žltým vozidlom odjazdili 314 km na liter benzínu, Košičania prešli trochu viac – 418 km na liter benzínu.

            Na pretekoch Shell Eco-marathon Europe 2018 sa predstavili energeticky najefektívnejšie vozidlá planéty, ktoré prejdú na jeden liter paliva alebo jednu kilowatthodinu stovky až tisíce kilometrov.

            Pilotným testovaním prešla tento rok aj nová kategória autonómnych vozidiel. Preteky sa konali v rámci festivalu Make the Future Live v londýnskom parku Queen Elizabeth Olympic Park.

            Viac ako 15-tisíc návštevníkov si cez rôzne simulácie, virtuálnu realitu, prezentácie či súťaže pozrelo, ako možno budeme v mestách žiť, pracovať či cestovať o 50 rokov.



            Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/20868042/studentsky-elektromobil-v-londyne-obstal.html#ixzz5KxJsWBn6

            https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000612/1723883/Slovaci-vedia-jazdit-usporne-aj-na-Shell-Eco-Marathon-Europe-------

            https://techbox.dennikn.sk/druhaci-zo-strednej-vytvorili-elektromobil-so-spotrebou-063-kwh-na-100-km/

            --------------------------------------------------------------------------------------------------

            Trnavskí stredoškoláci vyvinuli úsporný elektromobil, idú s ním do Londýna

            Vydané 28.6.2018 o 13.56,

            Dopraváci z Trnavy majú ambíciu s elektromobiilom vlastnej konštrukcie zajazdiť viac ako 200 kilomerov na jednu kilowathodinu.

            Trnavskí stredoškoláci vyvinuli úsporný elektromobil, idú s ním do Londýna

            Vozidlo trnavských dopravákov bude opäť pilotovať študentka Darina Nádaská. Foto: pm

            Študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej (SPŠD) v Trnave budú s mimoriadne úsporným elektromobilom vlastnej konštrukcie reprezentovať Slovensko na ekomaratóne, ktorý bude v dňoch 5. až 8. júla v Londýne.

            Po minuloročnej účasti si idú v tomto roku merať svoje schopnosti s tímami z celej Európy s vylepšeným vozidlom.

            Na jednu kilowathodinu si trúfajú prejsť vzdialenosť najmenej 200 kilometrov. Cieľom v ekomaratóne je prejsť čo najviac kilometrov na jeden liter paliva alebo na jednu kilowathodinu elektrickej energie.

            ,,Zásadná zmena je vo zvýšení rýchlosti vozidla, technickými úpravami motora dosiahneme teraz maximálnu rýchlosť 55 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť okolo 27 kilometrov za hodinu. Zosilnili sme tiež konštrukciu vozidla a tak sme vytvorili podmienky pre vyššiu rýchlosť v zákrutách,“ povedal vedúci tímu konštruktérov, učiteľ Milan Eliáš.

            Ambíciou Trnavčanov je úspešne prejsť na začiatku prísnou bezpečnostnou a technickou kontrolou vozidla a potom prekonať hranicu 200 prejdených kilometrov na jednu kilowathodinu.

            Podľa riaditeľa SPŠD v Trnave Petra Papíka škola vytvára podmienky tým študentom, ktorí majú záujem o študovaný odbor a ktorých štúdium baví.

            To sa nedá podľa neho dosiahnuť len tak, že študenti sedia v laviciach a študujú teoretické predmety, ale treba štúdium previazať s praxou alebo ich zapájať do rôznych súťaží.

            ,,Na tomto vozidle skutočne pracovali sami študenti, získavajú tak kladný vzťah k študijnému odboru, baví ich chodiť do školy a robia aj dobré meno škole,“ skonštatoval Papík.

             

            S týmto vozidlom vlastnej konštrukcie budú dopraváci reprezentovať v Londýne.

            Pilotkou úsporného elektromobilu a kapitánkou trnavského tímu bude tretiačka Darina Nádaská, celý súťažný tím je zložený z piatich študentov.

            Zaželať veľa úspechov v Londýne prišiel dnes žiakom dopravnej priemyslovky aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorý si mohol riadenie elektromobilu aj osobne vyskúšať.

            Okrem jediného stredoškolského tímu budú farby Slovenska na Shell Eco-marathon Europe 2018 zastupovať aj tímy študentov Strojníckej fakulty STU v Bratislave s vozidlom na benzínový pohon a študentov Strojníckej fakulty technickej univerzity z Košíc.

            Košičania by v tomto roku chceli na jeden liter paliva prejsť viac ako tisíc kilometrov.

            S úspornými vozidlami majú najviac skúseností, na ekomaratóne sa zúčastňujú už od roku 1994. Súťažiť bude 143 tímov z 24 prevažne európskych krajín.

             

            Šoférovanie extrémne úsporného elektromobilu nie je jednoduché, ale župan Viskupič ho zvládol.

            Shell Eco-marathon je jednou z najnáročnejších a najinovatívnejších študentských súťaží na svete.

            Každoročne sa uskutočňuje v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Súťaž rozvíja diskusiu o udržateľných riešeniach narastajúceho globálneho dopytu po energiách.

            V rámci Shell Eco-marathon Europe súťaží budúca generácia inžinierov a vedcov vo veku od 16 do 25 rokov vo vlastnoručne navrhnutých a vyrobených vozidlách.

            Reportáž TV Vega : https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=Hc_LrNhljKA

            SITA, http://www.trnavskyhlas.sk/c/24219-trnavski-stredoskolaci-vyvinuli-usporny-elektromobil-idu-s-nim-do-londyna.htm

            Ďaľšie články k téme : https://trnava.dnes24.sk/trnavski-studenti-mieria-do-londyna-na-pretekoch-prevetraju-svoje-vyrobene-vozidlo-302857

            http://www.teraz.sk/regiony/trnava-slovenski-studenti-opat-mier/333853-clanok.html

            http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/slovenski-studenti-opat-mieria-na-fi/42992-clanok.html

            https://www.pcrevue.sk/a/Trnavski-studenti-mieria-na-finale-pretekov-Shell-Eco-marathon-Europe

            https://www.pcrevue.sk/a/Trnavski-stredoskolaci-nas-budu-reprezentovat-v-Londyne

            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Výnimočných pedagógov ocenili za dlhoročnú prácu s talentovanou mládežou v rámci SOČ

            https://www.minedu.sk/vynimocnych-pedagogov-ocenili-za-dlhorocnu-pracu-s-talentovanou-mladezou-v-ramci-soc/      19.06.2018

            Výnimočných pedagógov ocenili za dlhoročnú prácu s talentovanou mládežou v rámci SOČ 

                 Spolu 44 učiteliek a učiteľov z celého Slovenska (medzi nimi Ing. Peter Papík) si dnes prevzalo ocenenie za dlhoročnú prácu v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Na slávnostnom podujatí oceňovania pri príležitosti 40. výročia vzniku SOČ sa zúčastnila aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) Michal Němec.

                  „Som veľmi šťastná, že sme mohli oceniť desiatky pedagógov stredných aj vysokých škôl. Za to, že v našich deťoch akoby rozhárajú iskru tvorivosti a talentu, za to im patrí veľká vďaka. Poďakovanie a uznanie im patrí aj za to, že Slovensko a mladú generáciu posúvajú na vyššiu kvalitatívnu úroveň“,uviedla ministerka školstva M. Lubyová.
                 Pedagógov ocenili v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave ďakovnými listami a plaketami, ktoré vyrobili žiaci Strednej odbornej školy sklárskej v Lednických Rovniach. Kytice pre ocenených zasa vytvorili žiaci SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove.
                 Pri príležitosti 40. ročníka SOČ bolo spolu ocenených 246 pedagógov. Okrem 44, ktorí si prevzali ocenenia v Primaciálnom paláci, bolo ocenených 51 pedagógov na tohtoročnej celoštátnej prehliadke SOČ v Žiline 25. apríla a 151 pedagógom boli zaslané ďakovné listy prostredníctvom krajských predsedov SOČ. Počas 40 rokov existencie SOČ sa do nej zapojilo približne 200 000 žiakov, ktorým sa venovalo vyše 20 000 pedagógov.

            Trnavskí študenti budú v Londýne posúvať hranice úspornej jazdy

            http://www.trnava-live.sk/2018/05/18/trnavski-studenti-budu-v-londyne-posuvat-hranice-uspornej-jazdy/

            Aj tento rok sa tri slovenské študentské tímy, vrátane zástupcov Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave, postavia na štart londýnskej trate medzinárodných pretekov Shell Eco-marathon Europe 2018 a spolu s ďalšími 172 tímami ukážu, že študenti majú predstavu o tom, ako by mohla vyzerať mobilita budúcnosti.

            Slovenské študentské tímy zo Strojníckej fakulty STU, Strojníckej fakulty TUKE ale aj Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave majú s pretekmi dlhoročné skúsenosti.

            Na svojich vozidlách však ďalej pracujú a vylepšujú ich najnovšími technológiami. Cieľ majú jasný: prejsť čo najviac kilometrov na jeden literc paliva či jednu kilowatt hodinu elektrickej energie. Slovenský rekord držia košickí študenti, ktorí prešli na svojom vozidle takmer 783 km na jeden liter benzínu. Aj tento rok sa ho budú snažiť posunúť.


            Trnavský tím a ich stroj

            Novinky jednotlivých študentských tímov
            Stredná priemyselná škola dopravná v Trnave

            Tento rok tím pracoval na zrýchlení vozidla a z pôvodných 35 km/h sa dostal na 55 km/h, spevnil karosériu, prerobil systém riadenia vozidla a doplnil riadiacu jednotku elektromotora o systém rekuperácie (opätovné získavanie elektrickej energie z kinetickej energie vozidla).

            Strojnícka fakulta TUKE

            Košičania vsádzajú na úplne nové vozidlo. Karoséria nového auta bude z ultraľahkých materiálov, takže celková váha klesne na 35 kg. Vylepšený aerodynamický tvar eliminuje aj najmenší odpor vzduchu.

            Strojnícka fakulta STU

             

            Preteky v efektívnej jazdy

            Preteky Shell Eco-marathon Europe sa konajú v rámci festivalu inovatívnych myšlienok a vízií v oblasti budúceho využívania energie Make the Future.

            Tento rok opäť prinesú do olympijského parku Queen Elizabeth Olympic Park v Londýne nabitý štvordňový program (5. – 8. júla 2018). Okrem samotných pretekov návštevníci spoznajú energie budúcnosti ako napríklad vodíkový pohon, riešenia pre elektromobilitu alebo si budú môcť obzrieť autonómne vozidlo.

            Študenti, ktorí sa zapájajú do pretekov Shell Eco-marathon nevyužívajú iba získané vedomosti zo školy, ale podujatie im ponúka priestor pre vlastné inovácie, vízie a predstavy ako by mohla vyzerať budúca mobilita v mestách. Preteky sú dôkazom toho, že školy a univerzity sú miestom pre inovatívny výskum a sú dôležitým článkom v debate o budúcnosti energií či dopravy.

            Shell Eco-marathon

            Shell Eco-marathon je jednou z najnáročnejších a najinovatívnejších študentských súťaží na svete. Každoročne sa uskutočňuje v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Súťaž spája súčasných a budúcich inovátorov spolu so širokou verejnosťou zaujímajúcou sa o energetické otázky.

            Rozvíja diskusiu o udržateľných riešeniach narastajúceho globálneho dopytu po energiách. V rámci Shell Eco-marathon Europe súťaží budúca generácia inžinierov a vedcov vo veku od 16-25 rokov z 24 krajín vo vlastnoručne navrhnutých a vyrobených vozidlách.

            Hodnotenie tímu sa vyjadruje prejdenou vzdialenosťou na liter paliva alebo kilowatthodinu. Shell Eco-marathon Europe sa snaží zapojiť verejnosť do riešenia súčasných výziev spojených s energiami a mobilitou, a zároveň inšpirovať k inovatívnym riešeniam. Súťaž ukazuje snahu spoločnosti Shell pomáhať pri napĺňaní narastajúcich energetických požiadaviek zodpovednou cestou vďaka spolupráci študentov, partnerov a verejnosti.

            34. ročník Shell Eco-marathon Europe sa uskutoční 5. júla – 8. júla 2018 v anglickej metropole Londýn za účasti 175 tímov z 24 krajín. Sprievodné aktivity na mieste budú zamerané na inšpiráciu a zapojenie verejnosti k téme budúcnosti energie a nových technológií.

            Shell Eco-marathon je globálnou iniciatívou so súťažami v Európe, USA a Ázii. Shell Eco-marathon Americas sa uskutoční 27.-30. apríla v Californii v USA, Shell Eco-marathon Asia 19. – 22. marca v Singapure.

             

                                                  SPŠ dopravná - Partnerská škola Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity

            Elektrotechnická fakulta Žilinskej univerzity udelila SPŠ dopravnej v Trnave oficiálny čestný titul : "Partnerská škola Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity"  za dlhoročnú nadštandardnú spoluprácu. Je to ocenenie kvalitnej práce odborných učiteľov elektrotechnických odborných predmetov a uznanie kvality absolventov elektrotechnických odborov dopravnej priemyslovky.

            Čestný titul odovzdal riaditeľovi školy Ing. Petrovi Papíkovi v Žiline dňa 14.2.2018 dekan Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity prof. Ing. Pavol Špánik,PhD.

             

                                                          Memorandum medzi SPŠ dopravnou a EF Žilinskej univerzity

             

            Memorandum medzi SPŠ dopravnou a EF Žilinskej univerzity

            Riaditeľ SPŠ dopravnej Trnava Ing. Papík podpísal Memorandum o spolupráci s dekanom Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity prof. Špánikom. Rokmi overená úspešná spolupráca dostala i písomnú podobu a umožňuje ešte intenzívnejšiu spoluprácu týchto škôl. Memorandum hovorí o podpore  Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity študentom SPŠ dopravnej v Stredoškolskej odbornej činnosti, umožnení praktických cvičení a exkurzií v laboratóriách univerzity, školení a konzultáciách pre odborných učiteľov SPŠ dopravnej.

             

            1.jpg2.jpg

                                                          O úspechoch tímu elektromobilu píšu aj v Eurotelevízii

                                                                                                     (20.1.2018)

            clanok_Eurotelevizia.pdf

             

                                                                  Vianočný Deň otvorených dverí na SPŠ dopravnej

            Vianočný Deň otvorených dverí na SPŠ dopravnej

            SPŠ dopravná v Trnave zorganizovala úspešný Deň otvorených dverí za účasti zamestnávateľov a hostí - Železnice Slovenskej republiky predstavili svoj štipendijný program pre študentov, firma Siemens, ktorá prezentovala svoj záujem o absolventov školy pre jedinečnosť študijného odboru elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách na prípravu absolventov v oblasti železničnej zabezpečovacej techniky. Školu navštívili i zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR pod vedením Ing. Csilly Krnáčovej, riaditeľky odboru vzdelávania. 

            Deň sa niesol vo vianočnej atmosfére, ktorú navodili študenti školy, ktorí spoločne s učiteľmi prezentovali ponúkané ​​​študijné odbory, Jazykovú školu, kurzy pre dospelých, nový študijný odbor Dopravná akadémia, úspešné projekty, ako elektromobil, víťazné práce zo súťaže SOČ, SYGA, projekt Erasmus,​​ s pozadím vianočnej hudby, vôňou i chuťou vianočného punču a každý návštevník si odniesol i sladký darček.

            Fotodokumentácia z akcie : https://spsdtt.edupage.org/album/?#gallery/180

             

            DSC_2246.JPGlr.IMG_3121.jpg

            Ministerstvo školstva ocenilo tím elekromobilu

            Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva ocenila vybraných študentov štátna tajomníčka rezortu školstva Oľga Nachtmannová za vynikajúce výsledky.Ocenenie sa ušlo i našemu úspešnému tímu Dopraváci, ktorí vyrobili elektromobil, s ktorým uspeli i v zahraničí na súťaži v Londýne. Za celý tím cenu prevzali Darina Nádaská(II.DT) a Ľubomír Suchoň(III.CT). https://www.minedu.sk/statna-tajomnicka-olga-nachtmannova-ocenila-uspesnych-ziakov-a-studentov-pamatnym-listom-sv-gorazda/        

                                                             

                                                                                      Študuj dopravu 6.-7.10.2017

            Reportáž z akcie : bratislava.mp4

            Inovačný workshop na SPŠ dopravnej v Trnave

            Dňa 11.10.2017 sa na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave uskutočnil Inovačný workshop. Inovačné workshopy sú súčasťou aktivít národného projektu www.inovujme.sk pre stredné školy. Lektori učia študentov, ako rozmýšľať kreatívne, inovatívne, pomáhajú im s prezentáciou vlastných myšlienok. Práve svieže nápady mladých inovátorov sú hnacím motorom spoločnosti a podnecovať ich budú aktivity národného projektu Zvyšovanie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk

              

             

                                       

             

            Trnavská automobilka darovala štyri vozidlá Citroën C3 štyrom odborným školám

             

            Trnava, 4. októbra 2017 – Trnavská automobilka PSA Groupe  darovala štyrom vybraným odborným školám vozidlo na pedagogické účely z radov najnovšieho modelu Citroën C3. Ide o vozidlá, ktoré boli v Trnave vyrobené v rámci pred sériovej výroby.

            V školách sa stanú súčasťou praktického vyučovania a budú slúžiť na zlepšenie vedomostí o konštrukcii motorov, funkčnosti autotronických (elektronických) systémov a ďalších prvkoch novej generácie automobilov. Školy boli vybrané ako  partnerské školy v rámci spolupráce v súlade s praktickým vyučovaním s PSA Groupe Slovakia. 

            Školy, ktoré získali dar od PSA Groupe Slovakia:

            SPŠ dopravná, Trnava

            SPŠ strojnícka, Trnava

            SOŠ automobilová, Trnava

            SOŠ technická, Galanta

            Tento týždeň venované štyri vozidlá pribudnú k už 51 vozidlám, ktoré od roku 2006 do dnešného dňa automobilka venovala desiatkam škôl predovšetkým z regiónu Trnavy, ale aj z iných častí Slovenska.

             

            Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v roku 2016 rekordných 315 050 vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. V prvom polroku 2017 bolo vyrobených celkovo viac ako 181 500 vozidiel.

            Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.300 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku okolo 10.000 postov.

             Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

             Už v prvom polroku 2017 získal model Citroën C3, na celkovej polročnej výrobe, podiel viac ako 70 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky. Celkovo od septembra 2016 do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170 tisíc vozidiel.

             V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

             Ďalšie informácie:

            Peter Švec

            Tel: (421) 33 5483 003; Fax: (421) 33 5484 542; E-mail: peter.svec@mpsa.com

            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Reportáž TV VEGA o SPŠ dopravnej Trnava :

            http://vegatv.sk/index.php?mact=CGBlog,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=939&cntnt01returnid=52

            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Riaditeľ SPŠ dopravnej v Trnave Ing. Peter Papík prijal pri príležitosti 50.výročia Katedry multimédií a informačno-komunikačných technológií Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity z rúk vedúceho katedry prof. Ing. Róberta Hudeca PhD. ocenenie pre školu - Pamätný list a medailu za dlhoročnú spoluprácu katedry a SPŠ dopravnej v Trnave, ako i Ocenenie za aktívnu účasť v projekte Populas,zameraný na popularizáciu vedy a výskumu v oblasti informačných a komunikačných technológií a podporu technického vzdelávania. Slávnostnej recepcie sa zúčastnili i rektorka Žilinskej univerzity Dr.h.c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD. , dekan Elektrotechnickej fakulty prof. Ing. Pavol Špánik, PhD. a ďalší významní hostia zo Slovenska i zahraničia. 

            Pamatny_list.pdf 

          • Nadpis

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Stredná priemyselná škola dopravná
      • spojovateľka : 033 -5521161 riaditeľ : 033 - 5521085 sekretariát: 033 - 5340681
      • Študentská 23 917 45 Trnava Slovakia
      • Ing. Peter Papík, riaditeľ školy Ing. Ivan Magdolen, Ing. Dana Selecká, zástupcovia riaditeľa školy Jarmila Szombathová, vedúca ekonomického oddelenia Lívia Bernátová, sekretariát školy
      • 00491861
    • Prihlásenie